Rychlá aplikace

Tento druh žádosti umožňuje odeslání samotného souboru s životopisem. Doporučujeme však, abyste si zaregistrovali profil kandidáta. Našim konzultantům to v budoucnu usnadní rychlejší a efektivnější nalezení vaší žádosti a vytvoření nových, individuálně přizpůsobených pracovních nabídek.

Žádost s registrací

Zaregistrujte si Váš profil. Trvá to jen několik minut a našim konzultantům to v budoucnu umožní rychleji a efektivněji najít Vaši žádosti a vytvoření nových, individuálně přizpůsobených pracovních nabídek.

Již mám profil?

Antal IT Services

Account Executive Enterprise

Localization: Praha
Type of work: Contract
Sector: IT Computer Software
Valid to: 2019 březen 18
Consultant: Paulina Ricová
Ref. No.: 203877

Antal International je přední personálně-poradenská společnost v oblasti lidských zdrojů. Značka Antal je zastoupena ve 35 zemích světa a v regionu střední a východní Evropy působí od roku 1996. Pobočky v Polsku, České republice a na Slovensku mají na starosti projekty pro největší nadnárodní korporace i pro místní podniky operující ve všech sektorech ekonomiky.

Popis pracovní pozice

You are great at:

 • Consultative selling and intensely listening to your customers.
 • Preparing comprehensive territory plans.
 • Identifying and converting opportunities into sales.
 • Skilfully executing each phase of the sales process from pipeline generation to closing the deal.
 • Masterful client presentations and running effective meetings.
 • Clearly articulating the value proposition of solutions and products and the endless possibilities of the digital enterprise to your customers.
 • Collaboration across all internal teams and resources to ensure you bring the best solution to your clients.

Kandidát

What it takes:

 • You have a track record of at least five years of B2B selling across the Enterprise
 • You have experience working in a consultative capacity with C-level customers on complex cloud- based, on-premises or hybrid solutions
 • You deploy advanced sales methodologies and tools to achieve and exceed your targets
 • Whether it’s the challenge of developing new accounts or finding untapped opportunities in your existing client base, the opportunity to grow our business is what drives your efforts every day.
 • Intellectual curiosity, easily grasp new products and solutions, and bring the spirit of innovation to your customers.
 • Bachelor’s Degree and a passion for continuous learning.

Nabídka

The opportunity:

As an Account Executive  you help customers use information to grow faster and be more efficient in an increasingly Digital World. You are part of a global team of highly skilled and entrepreneurial professionals who understand that their customers are experiencing unprecedented change.

Your customers trust your judgment to help them solve their most pressing business problems and to support them in their journey to the cloud and to become a digital enterprise. You will stop at nothing to help them find the right solution to positively impact the business, improve their most important business processes, or reduce their risks.

You are comfortable with complex sales cycles. Your track record of successful attainment of your targets will be rewarded with one of the most competitive compensation packages in the industry.


 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj