Rychlá aplikace

Tento druh žádosti umožňuje odeslání samotného souboru s životopisem. Doporučujeme však, abyste si zaregistrovali profil kandidáta. Našim konzultantům to v budoucnu usnadní rychlejší a efektivnější nalezení vaší žádosti a vytvoření nových, individuálně přizpůsobených pracovních nabídek.

Žádost s registrací

Zaregistrujte si Váš profil. Trvá to jen několik minut a našim konzultantům to v budoucnu umožní rychleji a efektivněji najít Vaši žádosti a vytvoření nových, individuálně přizpůsobených pracovních nabídek.

Již mám profil?

Antal IT Services

IT Systems Customer Service & Delivery MGR

Localization: Praha
Type of work: Contract
Sector: IT Information Technology Services , ISP, Internet Providors
Valid to: 2019 květen 25
Consultant: Paulina Ricová
Ref. No.: 203910

Antal International je přední personálně-poradenská společnost v oblasti lidských zdrojů. Značka Antal je zastoupena ve 35 zemích světa a v regionu střední a východní Evropy působí od roku 1996. Pobočky v Polsku, České republice a na Slovensku mají na starosti projekty pro největší nadnárodní korporace i pro místní podniky operující ve všech sektorech ekonomiky.

Popis pracovní pozice

Main Accountabilities:

  1. Manage IT Systems teams in Prague , UK and MY
  2. Support the implimentation of a service desk solution in the systems team become the face for support for IT Systems
  3. Support the development of a SAP centre of excellence (COE)
  4. Priorotise and manage the distribrution of Service desk tickets with the Service desk administrator and team across the group
  5. The main contact person for international customers and ensures perfect customer service
  6. Introduces and manages Best practices (ITIL) support
  7. Introduction of an IT systems group Change Request Processes and the use of SAP Solution Manager 7.2.
  8. Manage the implimentation of Soltion Manager 7.2 across our SAP platforms using internal resourses and our SAP partner
  9. Coordinates the relationship and outsourcing of SAP support with ITelligence (and gold partners SAP)
  10. Work crossfunctionally wiht other IT team Memebers to ensure visability and Priorisiation
  11. The main contact person for the business process owner and SME, which specifies a priority Support Request.
  12. Ensures KPIs, reports and visibility of the company management team-Continuous improvement of energy efficiency in

Kandidát

Knowledge and Skills:

  1. Managing and Devloping Teams
  2. Service desk tool experience would be desirable
  3. SAP Solution Manager
  4. SAP change management
  5. Monthly report writing skills
  6. Awareness of SAP and processes
  7. Time management skills
  8. Strong English speaking and written communication

Nabídka

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj